VESTEL B2B Support Portal | IPTV

IPTV

VESTEK, televizyon sektörünün geleceği olan ve TV, bilgisayar, DVD ve telefonu tek bir platformda birleştiren IPTV alanında iddiasını ortaya koyuyor. VESTEK, IPTV trendini erken dönemde takibe başlayan ender kurumlardan biri olarak IPTV konusunda aralıksız çalışmalarda bulunuyor.

VESTEK’in IPTV ürünü, IP üzerinden yapılan yayınlara ulaşmayı sağlayan set üstü kutu üretimini gerçekleştiriyor. Bunun için Türk Telekom şirketi TTNET’in IPTV projesi kapsamında açtığı, Türk ve yabancı 8 şirketin teklif verdiği kullanıcı kutusu üretim ihalesini kazandı. Bu kapsamda VESTEK, 2009 içinde IPTV servisine başlayacak TTNET’in set üstü kutularını üretiyor. Bu sayede Türkiye’de IPTV abonesi olan herkesin evinde VESTEK markalı kullanıcı kutusu bulunacak.

VESTEK, IPTV alanında var olan sistemlerin yanı sıra yeni teknolojiler üzerinde Ar-Ge çalışmaları yaparak sektöre öncülük ediyor. Bu kapsamda televizyona entegre IPTV yazılımları geliştiren VESTEK, tek televizyon üzerinden her türlü IPTV içeriğini sunma konusunda altyapı çalışmalarını tamamladı. İnternetin tüm işlevlerinin televizyona aktarıldığı VesTV projesi, VESTEK’in televizyona entegre IPTV yazılımlarının bir örneği. VesTV sayesinde, kullanıcılar favori internet sitelerindeki videoları televizyonları üzerinden izleyebilecek. Hava durumu, haber bilgileri ve web dünyasının sunduğu diğer birçok içeriğe televizyon üzerinden ulaşmak da böylelikle mümkün olacak.